Dean’s Council Members
Visionary Counselors ($25,000 or greater)
Eminent Fellows ($10,000 – $24,999)
- Thomas C. Galligan, Jr.
- James P. Roy ’76
- Russell A. Woodard Sr. ’79 and Honorable Cynthia T. Woodard ’81
Partners in Excellence ($5,000 – $9,999)
- Doug Getten ’06
- Allison A. Jones ’85 and Phil Downer ’85
- Matt Jones ’89
- Kimberly L. Lewis ’98
- Pete Lewis ’77
- Michelle Mazzini ’88
- Carolyn Hazel-McConathy ’75
- Richard A. Najolia ’62
- H. Minor Pipes ’96
- Jeff Raborn ’93
- Cecil W. Talley ’76
Equity Members ($2,000 – $4,999)
- David A. Abramson ’92
- Erin Alley ’94
- Peter W. Arbour ’74
- Erika Anderson ’97 and Judge C. Kerry Anderson ’92
- Tim Barfield ’89
- W.B. “Brad” Bickham ’94
- John C. Blackman, IV ’69
- James A. Brown ’84
- John R. Busenlener ’75
- Eugene V. Callaway ’72
- Joseph H. “Jay” Campbell, Jr. ’76
- Lawrence J. Centola III ’01
- Merrit B. Chastain, Jr. ’67
- J. Mark Chevallier ’88
- William M. Comegys, III ’74
- William B. Conway, Jr. ’82
- Professor William Corbett
- Timothy Daniels ’85
- M. Taylor Darden ’77
- Honorable John W. deGravelles ’74
- R. Jerry Dodson ’66 and Kristina S. Dodson ’86
- J. Robert Fitzgerald ’64
- David C. Fleshman ’11 and Loren Shanklin Fleshman ’10
- Deborah B. Gentry ’78
- Vance A. Gibbs ’82 & Deborah Gibbs ’82
- Michael A. Golemi ’99
- Joseph L. Hargrove Jr. ’75
- Cordell Haymon ’68
- C. Frank Holthaus ’75
- Walter Hryszko ’81
- Jennifer A. Jones ’81
- J. Marshall Jones ’79
- Kirk Jones Jr ’74
- Patrick A. Juneau, Jr. ’65
- Geoffrey S. Kay ’98
- Charles C. Kearns ’04
- David G. Koch ’94
- Ralph Kraft ’75 and Cherie Kraft ’75
- James P. Lambert ’76
- Charles A. Landry ’77
- Jack Langlois ’79
- Christine Lipsey ’82 and Michael A. Patterson ’71
- Winfield E. Little, Jr. ’74
- Professor Lee Ann Wheelis Lockridge & Eric Lockridge
- Matthew E. Lundy ’88
- Marilyn Maloney’75
- David B. Means III ’74
- L. Andrew Melsheimer ’02
- Mark W. Menezes ’81
- Jennifer E. Michel ’87
- Adrian J. Million ’15
- Professor Olivier Moréteau
- Benjamin P. Mouton ’90
- Mark J. Neal ’96
- John T. Nesser III ’73
- Frank X. Neuner, Jr. ’76
- David M. Oliver, Jr. ’98
- Fredrick J. Plaeger II ’77
- Justin P. Ransome ’91
- Robert K. Reeves ’82
- Michael J. Remondet, Jr. ’91
- Honorable Thomas W. Rogers ’77
- Walter M. Sanchez ’84
- Robert W. Scheffy, Jr. ’74
- Mark C. Schroeder ’83
- Michael Stiltner ’89
- Paul A. Strickland ’80
- Dean A. Sutherland ’75
- Angela S. Teer ’02
- Charles M. Thomas ’08
- Quentin F. Urquhart, Jr. ’84
- R. Patrick Vance ’75
- Kristin W. Wall ’89
- Edward J. Walters, Jr. ’75
- Charles S. Weems, III ’69
- Conlee S. Whiteley ’93 and Frank R. Whiteley, III ’92
- Sterling Scott Willis ’83
- Michael H. Woods Sr. ’80
- J. Randy Young ’92 & Connie Cormier Young ’84
- Marc A. Zametto ’97
- Bobbi M. Zaunbrecher
Distinguished Associates ($1,000 – $1,999)
- Mathile Abramson ’88
- W. Michael Adams ’73
- Richard A. Aguilar ’86
- Professor Lisa Avalos
- Professor Grace Barry ’89
- Barclay Beery ’92
- Gregory E. Bodin ’88 and Kathleen Gendusa Bodin ’03
- Brooksie Bonvillain Boutet ’14 and Ryan Boutet ’15
- Jane Politz Brandt ’86
- John A. Braymer ’88
- Paul A. Broman ’93
- Judge Eugene W. Bryson Jr. ’69
- David F. Butterfield ’83
- Phyllis Cancienne ’89
- Professor Elizabeth R. Carter
- James C. Carver ’89
- M. Hampton Carver ’70
- Daniel A. Cavell ’80
- Lawrence J. Centola, Jr. ’71
- Professor John M. Church
- Linda Law Clark ’93
- Randall C. Coleman ’80 and Edna Coleman ’77
- Paul M. Cooke ’72
- Chancellor Emeritus John J. Costonis
- John T. Cox, Jr. ’68
- Richard A. Curry ’77
- Blake R. David ’01
- J. Neale deGravelles ’04
- Mickey S. deLaup ’81 and S. Guy deLaup ’81
- Daniel M. Douglass ’96
- Paul H. Due’ ’66 in memoriam
- A. Shelby Easterly ’75
- Larry Feldman, Jr. ’74
- John M. Grand ’06
- G. Gregory Green ’86
- Professor Keith B. Hall
- Jennifer Hataway ’99
- Jan M. Hayden ’79
- Thomas M. Hayes, III ’77
- Paul J. Hebert ’75
- W. Craig Henry ’73
- Dave T. Johnson ’97
- Mary Terrell Joseph ’70
- John W. Joyce ’00
- Robert M. Kallam ’90 and Michelle M. Kallam ’93
- David P. Kearns ’69
- Troy R. Keller ’92
- Honorable Charles W. Kelly IV ’72
- Leonard L. Kilgore, III ’76
- Henry A. King ’77
- Robert E. Kleinpeter ’76
- Marlene Krousel ’82
- Cliffe F. Laborde ’76
- Stephen A. LaFleur ’03
- Professor Robert Lancaster
- Henry J. Lafont ’79
- J. Parker Layrisson ’02
- Howard S. Linzy ’71
- R. Kay Long ’87
- John W. Luster ’77
- John M. Madison, Jr. ’69
- Kathleen Manning ’77
- Angela Joyce Mayeux ’06
- Christopher C. McCall ’90 and Julie Kinnaird McCall ’95
- Andrew McCollam, III ’83
- John “Jack” E. McElligott, Jr. ’79
- Michael W. Mengis ’86
- Joy Monahan ’97 and Michael Monahan ’98
- W. Regi Mullins ’75
- J.T. Nesser IV ’99
- Patrick S. Ottinger ’73
- Cyd Sheree Page ’84
- Susan M. Pennebaker ’78
- Luke F. Piontek ’89
- E. Fredrick Preis Jr. ’74
- Jacque B. Pucheu ’73
- Denise C. Puente ’87
- Leon J. Reymond ’69
- P. Ragan Richard ’93
- Neil A. Rombardo ’98
- Hon. Thomas W. Rogers ’77
- Michael H. Rubin ’75
- Alan L. Schwartzberg ’76
- Lucas H. Self ’16
- Joseph L. “Larry” Shea, Jr. ’78
- John E. Simmons ’13
- Jason St. Julien ’11
- J. Antonio Tramontana ’91
- Michael F. West ’11
- David S. Willenzik ’71
- John M. Wilson ’67
- Russell A. Woodard Jr. ’11
- Steve R. Yancey II ’73
- J. David Ziober ’78 and Emily Ziober ’79